Het college wil de aandelen die de gemeente Assen heeft in vliegveld Eelde verkopen aan de overige aandeelhouders van de luchthaven. Het college geeft daarmee uitvoering aan een raadsbesluit van december 2016.
Geschikt moment De raad besloot toen de aandelen die Assen in de luchthaven heeft aan te bieden aan de overige aandeelhouders op een door het college te bepalen moment. Dat moment is nu aangebroken meent het college.

Na de zomervakantie Het besluit volgt op de overdracht van de aandelen van de gemeente Groningen aan Stichting FB Oranjewoud. De Asser aandelen worden direct na de zomervakantie ter overname aangeboden aan de overige aandeelhouders: de provincies Groningen en Drenthe, de gemeente Tynaarlo en FB Oranjewoud.
Financiële verplichtingen In oktober 2017 stelde de gemeenteraad van Assen 4,6 miljoen euro beschikbaar voor het investeringsscenario dat voor de luchthaven is opgesteld. De verplichtingen die hier uit voortvloeien worden door de gemeente nagekomen.